• Aktuality
 • O nás
 • Články
 • Terminář
 • Skupinové fotogalerie
 • Táborové fotogalerie
 • Fotografie z Letních kempů
 • Tábory
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Podpora
 • Články
  Autor: Rogi
  Dne: 02.09.2022
  Kvůli nepřízni počasí jsme na bouračce nestihli poklidit vše, co bylo třeba, a tak jsme vyhlásili ještě jednu akci. Při té měly jít dolů především plátěné stavby – hangár a týpko, jejichž tyče bylo nutné zaskládat následně do plechárny. Také se musely odvozit hromady odpadků do sběrného dvora, zajistit dostatečně kuchyň a provést terénní úpravy (zasypání děr) po Setonově hrnci a po autě, které odváželo chemické záchody.
  Původně myšlená jedna jednodenní společná akce se nevyhlašovala lehce, protože...
  Autor: Otec
  Dne: 24.06.2022
  Druhou květnovou středu roku 2022 jsme se opět zapojili do Českého dne proti rakovině. Tato akce, též známá jako Květinový den se v naší zemi koná každý rok na podporu boje proti rakovině. V tomto tradičním termínu vycházejí do ulic skupinky dobrovolníků ve žlutých tričkách a prodávají kolemjdoucím lidem umělé květy měsíčku lékařského. Letos vybrané peníze poputují na prevenci a léčbu rakoviny děložního čípku a varlat.
  Počítali jsme, že k dílu přidají pomocnou ruku všichni naši aktivní instruktoři,...
  Autor: Rogi
  Dne: 25.04.2022
  Nádherné počasí, nenáročná práce i něco dobrého do žaludku, to byly atributy brigády v Borači. Po delší odmlce způsobené pandemickými opatřeními byla vyslyšena naše nabídka pomocných rukou a my tak vyrazili do Borače.
  Nejprve se zdálo, že nás mnoho nebude a trhneme si u místních ostudu, ale nakonec se nás po deváté hodině ranní sjelo ke kulturáku krásných dvacet + tři děti. Po přivítání a po instrukcích zadaných starostou obce jsme se vydali na sběr odpadků kolem silnic a cyklostezek.
  Nejvíce...
  Autor: Rogi
  Dne: 31.03.2022
  Letošní Parlament s Oblastní poradou byl svolán na 26. března v Brně - Vinohradech na pracovišti Louka SVČ Lužánky.
  Parlament, který měl jeden a půl hodinovou časovou dotaci, započal zahájením a volbou Mandátové a Návrhové komise a schválením programu. Poté si delegáti pionýrských skupin vyslechli od Předsedy JmKOP zprávu o činnosti Výkonného výboru JmKRP.
  V organizačních otázkách VV JmKRP hodnotil průběh podzimního Parlamentu, připravoval tento jarní a registraci 2022 s překvapivě příjemným...
  Autor: Rogi
  Dne: 02.03.2022
  Konečně jsme se bez výraznějších protiepidemických omezení mohli společně sejít ve větším počtu. Týden po rozvolnění opatření jsme toho hned využili a narychlo svolali už dvakrát odložené skupinové mecheche. Nahrála tomu také skutečnost, že byl v daném termínu opět zrušen (taktéž přeplánovaný) ples Pionýrských pracovníků.
  Nad volbou letošního tématu nebylo možno váhat, protože zajištěné prostory v restauraci U Kormidla na Kounicově ulici jasně vytýčily směr. Na většině příchozích tak byly od 19:00...
  Autor: Rogi
  Dne: 29.11.2021
  Poslední listopadovou sobotu proběhl doškolovací kurz, jenž byl určen zkušeným vedoucím, kteří pravidelně a dlouhodobě pracují s dětmi při celoroční činnosti, ale z nějakého důvodu nemají osvědčení o kvalifikaci instruktora či oddílového vedoucího.
  Klubko nabídlo možnost doplnit si vzdělání vedoucím, kteří školení absolvovali před rokem 1992 a nezvládli si ho v nabízených termínech obnovit. Další cílovou skupinou pak byli například ti, jež začali vést mladou generaci třeba až v době, kdy šly jejich...
  Autor: Lucka Dr.
  Dne: 29.11.2021
  Letošní vánoční dílničky proběhly v rámci projektu Zlepšovadlo – projektový den v klubovně. Nesetkali jsme se sice v klubovně, ale téměř na dohled od ní, ve třídě Gymnázia na Slovanském náměstí.
  Všichni účastníci věděli již z předchozích schůzek veškeré informace včetně toho, co si mají donést s sebou.
  Odpoledne jsme zahájili povídáním o Vánocích i adventu, někdo si tyto vědomosti zopakoval a upevnil, pro někoho byly naopak novinkou třeba názvy adventních nedělí. Během této doby se část vedoucích...
  Autor: Lucka Dr.
  Dne: 06.10.2021
  Téměř půlroční plánování a hledání společného termínu se v pátek 17. 9. proměnilo ve Veverské Bítýšce ve skutečnost, když jsme ve stanovený čas vystoupili z aut před penzionem U Václava. Tam nás sice nenašli v rezervačním systému, ale náhradní ubytování v penzionu Omega bylo možná až nečekanou výhrou. Vyzvedli jsme si klíče a trošičku promrzlí jsme usedli k nekulatému stolu k první části rokování – v pátek byla na programu diskuze na téma budoucnost, skupina, tábory, akce… Bylo fajn, že jsme se sešli...