• Aktuality
 • O nás
 • Články
 • Terminář
 • Skupinové fotogalerie
 • Táborové fotogalerie
 • Fotografie z Letních kempů
 • Tábory a Letní kempy
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Aktuality
  Obrázek
  Letní kempy a letní tábory
  Autor: Rogi
  Dne: 16.06.2021
  Konečně přinášíme podrobnější informace ohledně letní činnosti naší pionýrské skupiny.

  Kromě klasických LETNÍCH TÁBORŮ přicházíme letos také s nabídkou LETNÍCH KEMPŮ.

  Letní kempy jsou zajišťovány bez účastnického poplatku, aktivity jsou hrazeny z dotačních prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v rámci výzvy Letní kempy 2021.

  Podrobný přehled termínů a dalších důležitých informací naleznete na této stránce.

  Schůzka pro rodiče účastníků LK i LT je naplánována na úterý 22. 6. 2021 v 17:30 v oddílové klubovně na Srbské ulici 15a.
  Na letní tábory je už samozřejmě možné zahajovat platby účastnických poplatků. Splatnost je stanovena do 30. 6. 2021.
  Obrázek
  Pionýři do vesmíru
  Autor: Rogi
  Dne: 14.05.2021
  Od poloviny dubna zahájil náš spolek projekt PIONÝŘI DO VESMÍRU, jehož cílem je rozpohybovat lidi všech věkových kategorií a pomocí nachozených nebo naježděných kilometrů pomyslně doletět na Měsíc a případně ještě dál. Všichni se můžeme stát hnací silou naší „pionýrské rakety“. Pomoci společně zdolat vzdálenost přibližně 385 000 km mohou nejen oddílové děti, ale i jejich rodiče, prarodiče, známí a kamarádi chůzí, během, jízdou na kole, koloběžce nebo bruslích.
  Pokud budete chtít podpořit naší skupinovou posádku BORAČ nebo oddílovou posádku s názvem 63. PTO Phoenix, tak nám prosím na konci týdne vždy zašlete jednoduchý jmenný seznam s počty nachozených, uběhnutých nebo ujetých kilometrů. Pro skupinu na skupinový email, pro oddíl na oddílový email.
  Více informací o naší cestě i o tom, jak si povedeme ve srovnání s dalšími posádkami až do 30. června nebo kolik členů májí naše posádky, se můžete dozvědět na webových stránkách projektu. Tak neváhejte a pojďte do toho s námi, každý kilometr nás posune dál.
  Obrázek
  Ukliďme česko
  Autor: Rogi
  Dne: 26.03.2021
  Po roční pauze se do projektu Ukliďme Česko opět zapojí i náš oddíl. O tom, jakým způsobem to bude, se můžete dočíst přímo zde na jeho webových stránkách.
  Hlavním jarním úklidovým dnem je sobota 27. 3. 2021. Lze se samozřejmě přidat i kterýkoliv jiný den.
  Budeme rádi, když se připojíte k nám nebo i ke komukoliv jinému a půjdete pomoci přírodě a životnímu prostředí. Vybrat z dílčích akcí můžete přímo na portálu Ukliďme Česko.
  Obrázek
  Babi, dědo...
  Autor: Rogi
  Dne: 23.02.2021
  Zapojení do celopionýrského projektu, kde děti zjišťují informace od babiček nebo dědečků a to buď vlastních nebo půjčených, povídají si s nimi, co se vše se dělo v různých obdobích jejich života, co je zajímalo nebo ovlivňovalo a společně vybírají úkol, který by mohli splnit, je jednoduché. Více zjistíte přímo na portálu projektu BABI, DĚDO.... Na vylosované děti, či jejich neregistrované kamarády i seniory čekají zajímavé ceny. Vše je dlouhodobějšího charakteru oproti dalšímu pionýrskému projektu PŘIJMI VÝZVU.
  Obrázek
  Přijmi výzvu
  Autor: Rogi
  Dne: 23.02.2021
  Projekt v rámci pionýrských odborek je určen jak pro celé oddíly, tak i pro jednotlivce. Na každý týden jsou vypisovány až tři různorodé výzvy, které mohou děti plnit samy a důkaz pak zašlou vedoucím na oddílový email, ze kterého budou tato data za skupinu přeposílána dále hromadně. Děti si z výzev mohou vybírat, plnit je, posílat si mezi sebou zprávy o tom, jak si s nimi poradily, povídat si o nich třeba na online schůzkách… Dokladované plnění pak jde do slosování o ceny. Více o tomto projektu a aktuální výzvy najdete zde.
  Pokud by se do toho druhého projektu vaše děti chtěly zapojit, dejte nám prosím tuto skutečnost vědět na 63PTOPhoenix@seznam.cz.
  Obrázek
  Nový rok - PF 2021
  Autor: Lucka
  Dne: 04.01.2021
  Radost ze života, pevné zdraví a spoustu zážitků v novém roce přeje 7. PS Borač.


  Obrázek
  Tábory úspěšně proběhly!
  Autor: Rogi
  Dne: 29.10.2020
  Oba turnusy našeho letního tábora v Borači proběhly za zvýšených hygienických standardů úspěšně a bez větších komplikací. Jen po vydatných deštích jsme se potýkali s trochou bahýnka, ale jinak všechno v pohodě!

  Jak jsme se měli na 1. turnuse s Alenkou v říši divů se můžete podívat zde.
  Co všechno pak obnášel příjezd 2. turnusu do Školy čar a kouzel v Bradavicích, pak mrkněte tu.

  Kromě fotogalerií se můžete také začíst do článků prvního i druhého běhu.

  Pokud byste vy nebo vaše děti postrádali nějakou zapomenutou věc, podívejte se ještě sem. Na předání se domluvme pomocí táborového mailu: tabory.borac@seznam.cz.