• Aktuality
 • O nás
 • Články
 • Terminář
 • Skupinové fotogalerie
 • Táborové fotogalerie
 • Fotografie z Letních kempů
 • Tábory a Letní kempy
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Podpora
 • Aktuality
  Obrázek
  Nový rok - PF 2022
  Autor: Rogi
  Dne: 03.01.2022
  Radost ze života, pevné zdraví a spoustu zážitků v novém roce přeje 7. PS Borač.


  Obrázek
  Tábory a Letní kempy úspěšně proběhly
  Autor: Lucka
  Dne: 14.12.2021
  Oba turnusy našeho letního tábora v Borači i všechny tři letní kempy proběhly i letos za zvýšených hygienických standardů úspěšně a bez větších komplikací.

  Na prvním letním kempu, na který navazoval první turnus, se účastníci ocitli ve starověkém Řecku. Na druhém letním kempu, na který navazoval druhý turnus, probíhal Filmový festival. Třetí letní kemp proběhl v Brně formou příměšťáku, byl bez motivace, ale plný her a aktivit. Ze všech akcí jsou zveřejněny fotky v naší fotogalerii letních kempů.

  Děkujeme MŠMT za finanční podporu při organizování letních kempů, díky níž byly kempy pro účastníky bezplatné.

  Děkujeme Magistrátu města Brna za finanční podporu, kterou jsme využili na pronájem skladovacích prostor, nákup palivového dřeva či nových brutarů.

  Děkujeme Jihomoravskému krajskému úřadu za poskytnutou dotaci na obnovu a nákup materiálu používaného během táborů.
  Obrázek
  Letní kempy a letní tábory
  Autor: Rogi
  Dne: 16.06.2021
  Konečně přinášíme podrobnější informace ohledně letní činnosti naší pionýrské skupiny.

  Kromě klasických LETNÍCH TÁBORŮ přicházíme letos také s nabídkou LETNÍCH KEMPŮ.

  Letní kempy jsou zajišťovány bez účastnického poplatku, aktivity jsou hrazeny z dotačních prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v rámci výzvy Letní kempy 2021.

  Podrobný přehled termínů a dalších důležitých informací naleznete na této stránce.

  Schůzka pro rodiče účastníků LK i LT je naplánována na úterý 22. 6. 2021 v 17:30 v oddílové klubovně na Srbské ulici 15a.
  Na letní tábory je už samozřejmě možné zahajovat platby účastnických poplatků. Splatnost je stanovena do 30. 6. 2021.
  Obrázek
  Pionýři do vesmíru
  Autor: Rogi
  Dne: 14.05.2021
  Od poloviny dubna zahájil náš spolek projekt PIONÝŘI DO VESMÍRU, jehož cílem je rozpohybovat lidi všech věkových kategorií a pomocí nachozených nebo naježděných kilometrů pomyslně doletět na Měsíc a případně ještě dál. Všichni se můžeme stát hnací silou naší „pionýrské rakety“. Pomoci společně zdolat vzdálenost přibližně 385 000 km mohou nejen oddílové děti, ale i jejich rodiče, prarodiče, známí a kamarádi chůzí, během, jízdou na kole, koloběžce nebo bruslích.
  Pokud budete chtít podpořit naší skupinovou posádku BORAČ nebo oddílovou posádku s názvem 63. PTO Phoenix, tak nám prosím na konci týdne vždy zašlete jednoduchý jmenný seznam s počty nachozených, uběhnutých nebo ujetých kilometrů. Pro skupinu na skupinový email, pro oddíl na oddílový email.
  Více informací o naší cestě i o tom, jak si povedeme ve srovnání s dalšími posádkami až do 30. června nebo kolik členů májí naše posádky, se můžete dozvědět na webových stránkách projektu. Tak neváhejte a pojďte do toho s námi, každý kilometr nás posune dál.
  Obrázek
  Ukliďme česko
  Autor: Rogi
  Dne: 26.03.2021
  Po roční pauze se do projektu Ukliďme Česko opět zapojí i náš oddíl. O tom, jakým způsobem to bude, se můžete dočíst přímo zde na jeho webových stránkách.
  Hlavním jarním úklidovým dnem je sobota 27. 3. 2021. Lze se samozřejmě přidat i kterýkoliv jiný den.
  Budeme rádi, když se připojíte k nám nebo i ke komukoliv jinému a půjdete pomoci přírodě a životnímu prostředí. Vybrat z dílčích akcí můžete přímo na portálu Ukliďme Česko.
  Obrázek
  Babi, dědo...
  Autor: Rogi
  Dne: 23.02.2021
  Zapojení do celopionýrského projektu, kde děti zjišťují informace od babiček nebo dědečků a to buď vlastních nebo půjčených, povídají si s nimi, co se vše se dělo v různých obdobích jejich života, co je zajímalo nebo ovlivňovalo a společně vybírají úkol, který by mohli splnit, je jednoduché. Více zjistíte přímo na portálu projektu BABI, DĚDO.... Na vylosované děti, či jejich neregistrované kamarády i seniory čekají zajímavé ceny. Vše je dlouhodobějšího charakteru oproti dalšímu pionýrskému projektu PŘIJMI VÝZVU.
  Obrázek
  Přijmi výzvu
  Autor: Rogi
  Dne: 23.02.2021
  Projekt v rámci pionýrských odborek je určen jak pro celé oddíly, tak i pro jednotlivce. Na každý týden jsou vypisovány až tři různorodé výzvy, které mohou děti plnit samy a důkaz pak zašlou vedoucím na oddílový email, ze kterého budou tato data za skupinu přeposílána dále hromadně. Děti si z výzev mohou vybírat, plnit je, posílat si mezi sebou zprávy o tom, jak si s nimi poradily, povídat si o nich třeba na online schůzkách… Dokladované plnění pak jde do slosování o ceny. Více o tomto projektu a aktuální výzvy najdete zde.
  Pokud by se do toho druhého projektu vaše děti chtěly zapojit, dejte nám prosím tuto skutečnost vědět na 63PTOPhoenix@seznam.cz.