• Aktuality
 • O nás
 • Články
 • Terminář
 • Skupinové fotogalerie
 • Táborové fotogalerie
 • Tábory
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Přihlášky na tábor
 • Terminář
  Datum Název Pro koho Informace
  27.03. - 25.04.2021 Ukliďme Česko Všichni Po dvou letech se opět zapojíme... Po dvou letech se opět zapojíme do akce Ukliďme Česko. I tentokráte bychom rádi v termínu od 27. 3. do 10. 4. 2021 pomohli v městské části Brno - Královo Pole, kde náš oddíl sídlí. Díky koronavirové situaci můžeme vyslat ideálně do prostoru za Královopolské nádraží jen rodinné týmy. Pomoci přírodě lze ale samozřejmě i ve zcela jiné i mimobrněnské lokalitě. Více informací je uvedeno ve zvadle.
  29.04. - 02.05.2021 Instruktorák - výjezd - ZRUŠENO Instruktoři Kurz pro začínající instruktory. Kurz pro začínající instruktory.
  04.05.2021 Instruktorák - I on-line seminář Instruktoři První on-line seminář kurzu pro... První on-line seminář kurzu pro začínající oddílové instruktory. Celé školení tentokráte bude probíhat kombinovanou formou.
  11.05.2021 Instruktorák - II on-line seminář Instruktoři Druhý on-line seminář kurzu pro... Druhý on-line seminář kurzu pro začínající oddílové instruktory. Celé školení tentokráte bude probíhat kombinovanou formou.
  12.05.2021 Květinový den - PŘESUNUTO Zástupci oddílu + Ferax Do Českého dne proti rakovině... Do Českého dne proti rakovině bychom se chtěli zapojit i tentokrát. Kvůli epidemii coronaviru však uvidíme, zda nebude akce zrušena nebo přesunuta stejně jako v roce 2020. Termín je zatím stanoven pouze předběžně.
  14.05. - 15.05.2021 HVDT - on-line forma - I soubor seminářů Vedoucí Školení Hlavních vedoucích... Školení Hlavních vedoucích dětských táborů dle aktuální situace proběhne buď formou prezenční nebo on-line formou. Prezenčně je naplánováno do jednoho víkendu i s pátečním podvečerem. Pokud by však trvala stále omezení kvůli koronaviru, pak se účastníci potkají on-line ve dvou odpoledních v pátek a dvou dopoledních o sobotách. Jaká varianta se nakonec zvolí, záleží na aktuálních možnostech.
  18.05.2021 Instruktorák - III on-line seminář Instruktoři Třetí on-line seminář kurzu pro... Třetí on-line seminář kurzu pro začínající oddílové instruktory. Celé školení tentokráte bude probíhat kombinovanou formou.
  21.05. - 23.05.2021 HVDT - prezenční školení Vedoucí Školení Hlavních vedoucích... Školení Hlavních vedoucích dětských táborů dle aktuální situace proběhne buď formou prezenční nebo on-line formou. Prezenčně je naplánováno do jednoho víkendu i s pátečním podvečerem. Pokud by však trvala stále omezení kvůli koronaviru, pak se účastníci potkají on-line ve dvou odpoledních v pátek a dvou dopoledních o sobotách. Jaká varianta se nakonec zvolí, záleží na aktuálních možnostech.
  21.05. - 22.05.2021 HVDT - on-line forma - II soubor seminářů Vedoucí Školení Hlavních vedoucích... Školení Hlavních vedoucích dětských táborů dle aktuální situace proběhne buď formou prezenční nebo on-line formou. Prezenčně je naplánováno do jednoho víkendu i s pátečním podvečerem. Pokud by však trvala stále omezení kvůli koronaviru, pak se účastníci potkají on-line ve dvou odpoledních v pátek a dvou dopoledních o sobotách. Jaká varianta se nakonec zvolí, záleží na aktuálních možnostech.
  25.05.2021 Instruktorák - IV on-line seminář Instruktoři Čtvrtý on-line seminář kurzu pro... Čtvrtý on-line seminář kurzu pro začínající oddílové instruktory. Celé školení tentokráte bude probíhat kombinovanou formou.
  01.06.2021 Instruktorák - V on-line seminář Instruktoři Pátý on-line seminář kurzu pro... Pátý on-line seminář kurzu pro začínající oddílové instruktory. Celé školení tentokráte bude probíhat kombinovanou formou.
  01.06. - 30.06.2021 Instruktorák - praktické prezenční setkání Instruktoři Celé školení pro začínající... Celé školení pro začínající oddílové instruktory tentokráte bude probíhat kombinovanou formou. Termíny praktických prezenčních setkání teprve budou upřesněny, ale půjde buď o jedno odpoledne a jeden den nebo tři odpoledne.
  20.06. - 30.06.2021 Instruktorák - závěrečný on-line test Instruktoři Závěrečný on-line test kurzu pro... Závěrečný on-line test kurzu pro začínající oddílové instruktory. Celé školení tentokráte bude probíhat kombinovanou formou. Přesný termín absolvování testu záleží na dohodě jednotlivých účastníků s organizátory.
  11.07. - 24.07.2021 Letní tábor v Borači - 1. turnus Všichni První turnus letního tábora v... První turnus letního tábora v Borači s převážně oddílovými vedoucími o délce čtrnácti dnů proběhne na začátku července. Motivace budou Legendy starého Řecka.
  25.07. - 07.08.2021 Letní tábor v Borači - 2. turnus Všichni Druhý turnus letního tábora v... Druhý turnus letního tábora v Borači bude trvat opět pouze čtrnáct dní a proběhne na přelomu července a srpna. Motivace bude Filmový festival v Borači.
  10.09. - 12.09.2021 Setkání PP Vedoucí + Instruktoři Každoroční víkendové Setkání... Každoroční víkendové Setkání pionýrských pracovníků z jihomoravského kraje proběhne na táborové základně YMCA ve Veverské Bítýšce. V pátek budou jednat náčelníci oddílů na Sněmu SPTO a sobota bude zaměřená na dílny a semináře všeho druhu. Přihlásit na akci se lze <a href="">zde</a>.
  13.11.2021 Výroční zasedání Pionýra Zástupci PS Výroční zasedání Pionýra je... Výroční zasedání Pionýra je nejvyšším orgánem Pionýra. Koná se alespoň jednou za pět let a účastní se ho delegáti z každé pionýrské skupiny. X. VZP se zatím stále plánuje prezenční formou, ale ještě uvidíme, zda nebude muset proběhnout distančně. Zasedání rozhoduje mj. o změnách Stanov Pionýra, je to také příležitost zhodnotit naší činnost a plánovat budoucnost. V rámci zasedání se volí předseda a místopředsedové Pionýra, členové Výkonného výboru České rady Pionýra a další orgány našeho spolku. Výroční zasedání je tak skutečným pionýrským svátkem demokracie.
  14.11.2021 Konference o činnosti Pionýra Zástupci PS Plánovaná akce by měla... Plánovaná akce by měla bezprostředně navazovat na 10. VZP v Pardubicích. Konference je určena pro každého, kdo chce Pionýr někam posunout, kdo chce uplatnit své představy, kdo má chuť podílet se na práci navíc. V pracovních skupinách se bude diskutovat např. o Etickém kodexu, motivování a oceňování dobrovolníků, zpravodaji Mozaika, zahraničních stycích a dalším.