• Aktuality
 • O nás
 • Články
 • Terminář
 • Skupinové fotogalerie
 • Táborové fotogalerie
 • Fotografie z Letních kempů
 • Tábory
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Podpora
 • Články
  Autor: Otec
  Dne: 24.06.2022
  Druhou květnovou středu roku 2022 jsme se opět zapojili do Českého dne proti rakovině. Tato akce, též známá jako Květinový den se v naší zemi koná každý rok na podporu boje proti rakovině. V tomto tradičním termínu vycházejí do ulic skupinky dobrovolníků ve žlutých tričkách a prodávají kolemjdoucím lidem umělé květy měsíčku lékařského. Letos vybrané peníze poputují na prevenci a léčbu rakoviny děložního čípku a varlat.
  Počítali jsme, že k dílu přidají pomocnou ruku všichni naši aktivní instruktoři, dále pak většina dětí ze starší družiny Ferax i někteří mladší oslovení. A tak se i stalo. Tři naše skupinky, čítající dohromady patnáct lidí, se sešly časně ráno v oddílové klubovně, oblékly na sebe žlutá identifikační trička, obsadily po Králově Poli strategická místa a daly se do prodeje.
  Samotný proces prodeje kytiček šel obdobně jako jiné roky. Mnoho kolemjdoucích vědělo o co jde, mířili k nám sami a velmi rádi přispěli. A to i více než dvacetikorunou, což je minimální obnos, za který lze kytičku získat. Některým jsme vysvětlovali, oč se jedná a proč vlastně tyto kvítky nabízíme a další se ani nezastavili a už z dálky se nám vyhýbali. Ale vždy nás zahřálo u srdce, když jsme se setkali s lidmi, kteří byli šťastní z toho, že přispěli na boj s touto zákeřnou nemocí.
  Po covidovém období, kdy se s termínem Květinového dne šibovalo, jsme byli s tím letošním květnovým opravdu spokojeni, neboť počasí bylo velmi pěkné. V některých chvílích až moc, a to tak, že někteří z nás v průběhu dne téměř padali vedrem. Co bychom však neudělali pro zdar celé akce. Jedna skupinka vydržela na svém stanovišti – křižovatce Husitská - Palackého tř. dokonce skoro dvanáct hodin, až do šesté hodiny večerní, kdy ji pomalu opouštěli „zákazníci“ i vlastní síly. Druhá skupinka obsadila křižovatku Skácelova - Purkyňova. Třetí pak začala na nádraží v Králově Poli a následně se vydala do města, kde nejdéle zakotvila na Malinovského náměstí.
  Letos byl náš Český den proti rakovině opravdu vyvedený. Jak je již uvedeno výše, tak bylo nádherné počasí, a pak jsme hlavně prodali úctyhodných 2709 kytiček za 80 936 Kč, což je parádní výkon. Výsledek předčil naše očekávání. Možná bychom jich udali i více, ale to bychom museli mít nejspíš platební terminály, protože poměrně hodně lidí u sebe nemělo hotovost. Tak uvidíme, třeba Liga proti rakovině Praha, jejímž Partnerem pro tuto akci je mimo jiné i náš spolek Pionýr, s tím něco do příštího roku provede.

  A na závěr opět trochu čísel:
  Prodané kytičky 2 709 ks
  Vybraná částka 80 936,00 Kč
  Průměrná částka za jednu kytičku 29,88 Kč
  Průměr prodaných kytiček na osobu 180,60 ks
  Průměr vybraných peněz na osobu 5 395,73 Kč
  Sběrné místo – Husitská (Katy, Nela, Běťan, Janka, Natka) 35 538,00 Kč
  Sběrné místo – Skácelova (Terka, Ajdam, Kocour, Paťa, Marťa) 23 034,00 Kč
  Sběrné místo – KP nádraží, Malinovského nám. (Petr, Drnda, Lumír, Kryštof) 15 181,00 Kč
  Sběrné místo – pochůzky mezi výše uvedenými (Otec) 6 527 Kč
  Sběrné místo – cizí měny (odevšud) 656,00 Kč