• Aktuality
 • O nás
 • Články
 • Terminář
 • Táborové fotogalerie
 • Tábory
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Články
  Autor: Rogi
  Dne: 02.01.2020
  V závěru roku se ve skupinovém kalendáři sešly dvě akce v jeden termín. Jako společný den pro Quiz night a Skupinové mecheche byl vybrán pátek 29. 11. 2019. V baru Zóna 59 na Kounicově ulici prvně proběhla zábavně - vědomostní soutěž a pak volně navázalo předvánoční setkání členů a přátel skupiny.
  Až doposud se o organizaci a náplň kvízu starala Lucka a Roman Drkalovi, kteří se však tentokráte museli více věnovat svému potomstvu, a tak za ně pomyslnou štafetu pátého ročníku přebral loňský vítěz – tým Babřik kačoty. Naplánovaný start v 18:00 se o mnoho nezdržel a sedm týmů se hned mohlo ponořit do hry v prvním tématu Etiketa. To bylo netradičně pojato jako hraná scénka a úkolem soutěžících bylo zaznamenat co nejvíce společenských prohřešků „mladého“ páru, který si zašel do lepší restaurace na večeři. Ne, že by někdo odhalil úplně všechny, ale stalo se, že byl objeven i jeden navíc, který vůbec nebyl ve scénáři.
  Etiketu nejlépe zvládl tradiční účastník – tým Igam Ogam (Peťa BS, Míša, Kristýna S. a Petr). Z následujícího tématu Karikatury měly nejvíce bodů Pelychající zvířata – zástupci druhého turnusu (Terka S., Yvča Š., Maty, Sob + kamarádka). Další okruh s otázkami směřovanými na Williama Shakespeara zvolilo družstvo Dáda Patrasová složené ze čtyř kamarádů Honzy Kadlečka. Věkově nejmladší tým Mladí + Kúža (Bára M., Dališ K., Šíma Š., Kuba Š., Kúža) si následně neprozřetelně troufl na komplexní téma Pivovary, kde byla potřebná jak znalost místopisu (určit místo na slepé mapě, kde se pivovar nachází), tak i přiřazení správného produktu.
  Po krátké hygienické přestávce se už pomalu začalo rýsovat, kdo bude směřovat do boje o medaile, a kdo vše bude jistit ze zadních pozic. Těžko říct, kdo zrovna dostal chuť, ale další oblastí byla Cizokrajná ovoce. Obrázkové téma zvládl nejlépe Kobra se svým týmem pěti kamarádů (převážně z PS Vinohrady) – Crack hats, který se rázem pasoval do role favoritů. Poslední dva okruhy však sedly zkušeným Six pack (Jirio, Lenka, Míša Čum., Zdeněk, Andrejka a Pája B.). Nejdříve to bylo poznávání Hlasů herců z audio ukázek a poté rozhodující téma Letectví a kosmonautika.
  Velmi úsměvnou vložku obstarala místní obsluha, když vešla s pitím právě v momentu, kdy dozněla hláška z úst Luďka Soboty z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje: „Kde je ten prďola, co tady čepuje to pivo?“. Naštěstí to vzala s humorem a mohlo se vesele pokračovat.
  A protože těsně před těmito ukázkami odbyla osmá hodina, začali se scházet další hosté na Mecheche, kteří vytvořili tým Opozdilci (Libor Ch., Míša Č., Ivana M., Jarek, Jája), jež se zapojil do hry alespoň na poslední dvě témata. A rozhodně nezklamal.
  Finále bylo opravdu vzrušující, protože různé úvahy nad letadly a raketami se vznášely nad všemi stoly a každá odpověď teď měla zásadní vliv na celkové pořadí. Posledním plnohodnotně hodnoceným týmem se stali Mladí a Kúža (28,5), kterým bohužel z chvostu nakonec nepomohla ani posila Lucka K. Každopádně však mají určitě potenciál do budoucna a aspoň si vyzkoušeli, co vlastně taková Quiz nigt obnáší. O dva body více pak získali fanoušci Dády Patrasové (30,5). Krásný souboj se vyvinul ve středu pole, kde se tři týmy vměstnaly do rozmezí čtyř bodů – Igam Ogam (51), Pelychající zvířata (52). Bronz (55 bodů) připadl týmu Něco se rýsuje (Moňa, Kája, Niki, Def, Vetřelec, Adam H.), kterému patří mimochodem pochvala za prvenství při přihlašování s přesně nahlášeným počtem hráčů. O zlatu pak rozhodl jeden jediný bod ve prospěch Six pack (66,5) a ambiciózní Crack hats (65,5) se tak museli spokojit se stříbrem. Gratulaci a drobnou cenu však obdržela všechna družstva, která naplnila ze začátku až děsivě prázdnou soutěžní místnost. Kdo ví, jak by to ale dopadlo, kdyby se doslova za pět minut šest nerozhodli zúčastnit vlastně jen shodou okolností kolemjdoucí Brachovi, kteří na poslední chvíli doplnili vítězný tým.
  Po ukončení Quizu se asi polovina družstev odebrala ku domovu nebo za další zábavou a zbytek doplnilo dalších pár příchozích a mohla se tak rozvinout volná zábava. Mecheche tentokrát nemělo žádné zaměření, protože organizátoři (Robin, Martina, Rogi a Káťa H.) byli rádi, že zvládli předchozí akci. Tak to snad až tak nevadilo a každý si tak mohl najít to svoje – zasoutěžit si, poklábosit s kamarády a nebo obojí. Kvízu se účastnilo i s organizátory jeden a čtyřicet lidí a na skupinové setkání pak dorazilo dalších osm.
  Uvidí se, zda se tento model chytí nebo příští rok budou akce zase oddělné. Každopádně vítězové Quiz night pozor! Vzniká nám tu možná nová tradice s pořadatelstvím!