Tarbíci

„My jsme malí tarbíci,
táborníci velicí,
příroda je kamarád
a tebe mám taky rád!“

Tuhle sborovou říkanku současně s tanečkem můžete z naší klubovny slyšet každý čtvrtek v 16:30 a 17:30, na začátku a konci oddílové schůzky Tarbíků.

Kdo jsou tarbíci? Taková malá rozkošná zvířátka, která vypadají jako myšky, skáčou jako klokani a zvídavá jsou jako opice, přesně takové jsou i naše malé oddílové děti. Letos poprvé startuje pionýrský oddíl pro předškoláky, 3 – 5 let. Naši Tarbíci je skupinka 8 malých holčiček.

Schůzky vedu s Luckou K. a Kamčou K., spolupráce a komunikace je bezchybná. Naším cílem je zábavnou a nenásilnou formou přiblížit dění v přírodě během celého roku i těm nejmenším, vést je k lásce a ochraně přírody, vzájemnému respektování svého okolí, pobytu venku a táborničení. Schůzky během září a většiny října probíhaly venku na Slovanském náměstí s podzimní tématikou. Ukládali jsme broučky ke spánku, vyráběly korále ze šípků, skládali zvířátka z papíru, absolvovaly podzimní olympiádu, vázaly uzly, procházely bludištěm a poznávaly stromy s jejich plody. Velkou část zimního období budeme věnovat povídání o Vánocích a vychutnávání adventní atmosféry.

Tarbíci nejsou jen pro předškoláky, je to taky místo, kde se scházejí rodiče, aby načerpali energii, odpočinuli si, inspirovali se na víkendové aktivity a trávili čas společně. Jsme výborná parta a na každý čtvrtek se velmi těšíme.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2613262
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se