Nácvik na Lakros s 10. PTO Severka 19.09.2019

Datum vložení: 22.11.2019 Autor: Rogi

Přejít do fotogalerie Blížící se novátorská soutěž Zelené ligy SPTO – Lakros – přinutila všechny oddíly k tomu, aby se začaly této hře více věnovat. Ať už vlastní přípravou na schůzkách, táborech nebo dalších speciálních akcích, nákupem lakrosových holí nebo konfrontací s jiným oddílem. A právě vidinou získání zkušeností přímo při hře samotné nás oslovil spřátelený 10. PTO Severka.
Společný duel věkové kategorie dvanácti až patnáctiletých jsme si domluvili na čtvrtek 19. 9. 2019 na volném prostranství v parku na Slovanském náměstí. Jakožto hostitel jsme před pátou hodinou přichystali hřiště s brankami a vyčkávali příchodu soupeře. Ten dorazil na čas a po společném seznámení a vysvětlení pravidel jsme se mohli pustit do samotné hry.
I když ještě krásně svítilo sluníčko, tak teplota pro našich šest a soupeřových osm hráčů nebyla úplně přívětivá. První výběh za míčkem však dal na tuto nepříjemnost zapomenout. Už chvíli po úvodní rozehře se zdálo, že naše chlapecké družstvo má lehce nad koedukovaným soupeřovým navrch. A góly na sebe dlouho nenechaly čekat. V prvním poločase se nám jich podařilo vstřelit asi pět, zatímco soupeři vyšli na prázdno a čestný úspěch zaznamenali až ve druhé půli. Závěrečné skóre tak vypadalo zcela jednoznačně (10:2). Poté na řadu přišla dovednostní disciplína – trestné střílení. Tady byla naopak lepším týmem Severka a individuální schopnosti jejich členů, přesně zamířit a vypálit tou správou silou, slavily úspěch.
Následovala krátká pauza na zotavení a doplnění tekutin a šlo se na druhé kolo. Tento zápas už byl o poznání vyrovnanější a našim hochům dalo více práce soupeře v základní hrací době zdolat. Kamenem úrazu bylo opět navazující trestné střílení, kde až na jednoho střelce všichni naši propadli. Naopak Severka byla skoro stoprocentní.
Po hodině a půl jsme si tak navzájem podali ruce a rozešli se s vědomím toho, že jsme si mohli naostro vyzkoušet souhru, taktiku a fyzické limity hry. Asi tedy víme, na čem musíme zapracovat a co nám šlo. V turnaji bychom se právě takové hry měli držet. Na další přípravu máme ještě pár dní a v ní naplánován ještě jeden velký společný trénink. I když toto měření sil jsme zvládli, na turnaji to bude asi mnohem náročnější.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2695084
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se