106. Sněm SPTO 5.3.2019

Datum vložení: 24.03.2019 Autor: Rogi

Začátkem března se sešli náčelníci pionýrských tábornických oddílů nebo jejich zástupci k rokování na 106. Sněmu SPTO. Kolem stolů zasedli v šest hodin a připomněli si, kolik že to máme vlastně oddílů, které se k našemu sdružení hlásí. A vězte, že v současné době je jich dvacet tři.
Hned nato se začalo zhodnocením právě proběhlé akce Ringobal, které se účastnilo přes 300 dětí ve čtyřčlenných týmech. Pilotní turnaj nebyl po stránce organizační dokonalý, ale každá nová věc se musí nejprve zaběhnout, takže ve výsledku byla oceněna kladně. Na základě bodování do Zelené ligy se také diskutovalo o registrovaných a neregistrovaných hráčích, tak aby některé oddíly teď i v budoucnu nezískávaly neetické výhody.
Ohledně Vlečky (akce zapojené do projektu Ukliďme Česko) se zopakovaly dané informace a k Setonovu závodu toho také nebylo mnoho nového. Potvrdily se zejména dříve prezentované skutečnosti ohledně místa, přihlašování, dopravy, upravených pravidel stanovišť a dalšího. V pravidlech nastaly asi největší změny od dob vzniku soutěže.
Přítomní pak byli možná nejvíce zvědavi na novinky skrze novou týmovou soutěž ve hře Lakros. Dozvěděli se například o plánovaném systému hry, o místě konání, o úpravách pravidel oproti těm oficiálním a též o vybavení, které bude třeba. Zde už není mnoho času na vyzkoušení, protože turnaj proběhne již na začátku příštího školního roku.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2657834
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se