Karnevalová schůzka družiny Flagro 27.2.2019

Datum vložení: 24.03.2019 Autor: Míša Juránková

Přejít do fotogalerie Přestože právě v rámci celoroční motivace projíždíme napříč Asií, tak ve středu 27.2. jsme si na chvíli odskočili do Ameriky. Jako každoročně se tam konal světoznámý festival v Rio de Janeiru a u toho družina Flagro prostě nemohla chybět!
Sešli jsme se klasicky, jako každou středu, ve čtyři hodiny před klubovnou. Tentokrát tu ale nečekaly žádné známé tváře. Místo nich tu byly princezny, čarodějové, superhrdinové a spousta dalších známých postaviček. Nástup byl tentokrát trošku netradiční. Pěkně jsme si u něj poseděli a každý představil svoji masku. Hned po tom jsme židle otočili z kruhu ven a čekala nás první soutěž – židličky. Souboj o volné židle měl obtížnější třeba náš lego panáček, který toho moc neviděl, ale i ten se probojoval k slušnému umístění. Následovala menší diskotéka, u které jsme plnili úkoly. Některé se opravdu povedly, tak jsme se u nich i dost zasmáli. Po taneční rozcvičce jsme se rozdělili do dvou družstev a čekaly nás štafetové závody s balónky. To byla taky legrace. Balónky poletovaly, jak se jim chtělo a ne, jak se chtělo nám!
Po spolupráci v družstvech jsme pak zabojovali o body každý samostatně. Po klubovně ležela spousta balónků a my jsme se snažili udržet jich co nejvíce. Měli jsme na to přesně 30 vteřin. Tady nás zradily i ty nejpromyšlenější taktiky, a nakonec bylo nejlepší prostě chytit balónky za konce a dát jich co nejvíc třeba i do pusy. Abychom se trochu odměnili, rozdali jsme si namotané bonbóny na provázku a snažili se je co nejrychleji dostat do pusy. Ničím jiným jsme se samozřejmě dotýkat provázku nemohli, takže jsme se spoléhali jen na naše mrštné jazyky a pevný skus.
Na závěr celé naší karnevalové parády jsme si zahráli hru na hledání pohádkových dvojic. Každý jsme měli na zádech obrázek jedné z nich a museli poznat kdo jsme, a kdo k nám patří do dvojice. Byl tu třeba Bart a Líza, Minnie a Mickey nebo Blesk a Burák. Víc už jsme na naší krátké návštěvě v Americe ale nestihli a tak jsme se ještě všichni vyfotili, rozdali si vlajky do deníčků a vrátili se zpátky do reality.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2613222
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se