Nácvik na Ringobal II 27.1.2019

Datum vložení: 29.01.2019 Autor: Rogi

Přejít do fotogalerie Jen co jsme zodpověděli všechny otázky z povánočního kvízu a oblékli na sebe očekávané překvapení v podobě nového vzoru krásných oddílových triček jsme se ze třídy v ZŠ Slovanské náměstí přesunuli do její velké tělocvičny ke druhému nácviku na Ringobal. Tohoto tréninku se v neděli 27. 1. 2019 zúčastnili skoro všichni, kteří přišli i na akci předcházející. Spolu s vedoucími nás tedy bylo rovných třicet.
Na začátek jsme znovu zařadili rozcvičku ve čtyřech týmech. Ve štafetových bězích po delším rozměru tělocvičny děti zdokonalovaly své dovednosti v házení i chytání ringa, a také v chytání ringa na tyč. Po cca půlhodině jsme pak přikročili k cvičným hrám. Začali jsme na menším hřišti pro mladší kategorie N a M. Poté jsme herní plochu rozšířili, aby mohly na palubovku nastoupit starší kategorie S a R.
U nejmladších, pravda, gólů v šestiminutových poločasech mnoho nepadalo, ale nasazením se děti vyrovnaly těm starším. Tam už body za nahození ringa na tyč drženou brankářem v prostoru metru čtverečního přibývaly o poznání více. Taktické bitvy pak probíhaly nejen mezi „eSkama“ a „eRkama“, ale další tým složili i vedoucí. A i když se ti cítili na to, že porazit výběr z instruktorů a starších dětí by neměl být problém, tak nakonec museli zkousnout jednoznačnou porážku.
Během více než tříhodinového pobytu v tělocvičně jsme se snad zase o něco málo zlepšili v této hře a na soutěži se nám tak bude dařit. Uvidíme za necelý měsíc. Každopádně byl na děti úžasný pohled, jak běhají v těch nových krásných oddílových tričkách a když nic, tak nám to v turnaji bude třeba alespoň slušet.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2613235
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se