Vánoční dílny 28.11.2018

Datum vložení: 02.12.2018 Autor: Míša Juránková

Přejít do fotogalerie Zanedlouho nás čeká první adventní neděle, a tak na nás zahradnictví Carex myslelo a opět pro nás připravilo vánoční dílničky. Do Bystrce jsme se postupně vydali v rámci obou schůzek ve středu 28. 11. 2018.
První družina Flagro vyjela pod vedením Rogiho, Kobry a Vokouna od klubovny kolem čtvrté a úspěšně dorazila do zahradnictví, kde už na ně čekala Míša, a také Jana – místní zahradnice. Letos bylo trochu chladněji, než jsme byli zvyklí, proto jsme se raději hned pustili do práce, abychom se zahřáli.
Začali jsme výrobou adventního věnce. Takže vybrat vhodné větvičky, nastříhat a drátkem připevnit na slaměný kruh. S malou pomocí dospěláků to zvládli všichni úspěšně a teď hurá na výběr svíček a hledání těch nejkrásnějších ozdob. Byla tu řada možností. Kdo chtěl přírodní verzi, sáhl určitě po pomerančích, skořici, bukvicích, oříškách nebo šiškách. Ruku na srdce, koho by ale nezaujaly vyřezávané dřevěné ozdoby ve tvaru houpacích koníků, sobů, andílků, srdíček a mnoho dalších. Lákaly samozřejmě i barevné ozdoby, baňky, mašle a řetězy. Co děti na svůj věnec zvolí, bylo čistě na nich.
Komu to šlo rychle od ruky, stihl si vytvořit i svícen. To probíhalo podobně, jako při přípravě věnců. Rozdíl byl v tom, že někteří zvolili variantu bez zelených větviček a zdobili svícen jen ozdobami. Po zhruba hodinovém vytváření jsme už ale museli poděkovat a rychle se přemístit zpátky ke klubovně, kde už na nás čekali rodiče.
V zahradnictví mezitím proběhl lehký úklid a už se sem řítil Ferax – naše druhá družina – s Martinem a Petrem. Proces výroby probíhal téměř totožně, jako u Flagra. Tady však pomoc už skoro nikdo nepotřeboval a děti si všechno odpracovaly samy. Ještě aby ne, však jsme tu měli snad jen jednoho nováčka, jinak jsou všichni každoroční hosté a ví, jak na to. Zkušení sice jsou, ale letos i hodně upovídaní, proto někteří druhý výtvor buď nestihli vůbec, nebo opravdu jen na poslední chvíli. Času totiž nebylo o nic více než u předchozí skupiny.
A to bylo pro letošní rok všechno. Spokojené a trochu vymrzlé děti odcházely s plnými taškami výrobků, které si kompletně samy vymyslely, navrhly a zrealizovaly. Chtělo to pořádnou porci kreativity a odhodlání. Proto doufáme, že se Vám výtvory dětí líbily a vhodně vyzdobily Vaše domovy.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2582831
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se