Lanové centrum - nácvik na Expedici Karakoram II 26.9.2018

Datum vložení: 27.09.2018 Autor: Rogi

Přejít do fotogalerie Stejně jako v závěru loňského školního roku, tak i na začátku toho aktuálního jsme se s dětmi vydali do Lanového centra na Lesné pocvičit na nadcházející soutěž Zelené ligy SPTO. Druhý a poslední nácvik na Expedici Karakoram připadl na středu 26. 9. 2018.
Jak družina Flagro, tak i družina Ferax měla sraz na Semilasse v 16:00 a o půl páté již byli všichni nastoupeni před areálem Lanového centra. Tam se nás ujali místní Instruktoři Jirka s Nikčou, sehráli s námi drobničku na rozběhání a pověděli, co všechno se během našeho tříhodinového programu bude dít.
Po rozlezení na nízkých lanech jsme se oblékli do úvazků a Ferax zkoušel jištění na trenažérech. Menší děti z Flagra se pak věnovaly nadále nízkým překážkám, které budou jejich předmětem zájmu na zmiňované soutěži. Až se všechny vystřídaly na dostupných atrakcích, měly možnost si vyšplhat spolu se staršími do výšek. Některé toho využily vícekrát, některé pouze jednou a některé měly takové obavy, že raději zůstaly pouze v nižších patrech.
Kolem sedmé hodiny večerní, kdy se na obloze objevily krásné červánky a začala se vkrádat tma a zima, si pro některé mladší děti přijeli rodiče. Ty starší pak absolvovaly ještě jeden či dva další výstupy. Na autobus jsme to stihli taktak a přesně v avizovaných 19:45 jsme byli zpět na Semilasse.
Všech jedenáct dětí z Flagra a dalších dvanáct z Feraxu spolu se sedmi vedoucími vytvořili velikou třicetičlennou skupinu, která snad načerpala důležité zkušenosti při zdolávání nízkých i vysokých překážek, které se budou hodit na říjnové soutěži. Tak uvidíme, jak se nám bude dařit. Držte nám palce!
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2613185
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se