Lampionový průvod družiny Ferax 8.11.2017

Datum vložení: 20.03.2018 Autor: Martin Očenáš

Přejít do fotogalerie Začátkem listopadu opět nastal čas pro naši každoroční tradici – Lampionový průvod, ve kterém děti absolvují cestu po Králově Poli se svítícími lampiony. Letos jsme akci rozdělili ve dví. Prvně na svoje dobrodružství vyrazila družina Flagro. Ta šla od klubovny přes královopolské nádraží do Kotlůvku a zpět. Více o jejich putování je pak zapsáno v samostatném článku.
My se tady ale budeme věnovat družině Ferax, která měla sraz přímo na nádraží, kde obdržela nepříjemnou zprávu od své kamarádky Modré figurky. Někdo se prý vloupal do klubovny, unesl dětem jejich figurky, které na nástěnce značí postup v oddílovém bodování a někam je odnesl. Děti tedy rozsvítily lampionky, pozdravili se s přítomnou družinou Flagro a vydaly se po stopách únosce. Postupně sbíraly zprávy, které jim Modrá zanechala, až došly ke královopolskému hřbitovu a pak dále až k Zamilovanému hájku.
Zde je stopy zavedly přímo k doupěti únosce, k podzemnímu bunkru, ve kterém věznil chudáčky unesené figurky. Zlotřilec tu však nebyl, a tak nic nebránilo tomu figurky, volající o pomoc, z úkrytu získat zpět do své moci.
Pro některé děti byl sestup do bunkru velkou zkouškou, ale překonaly se. Poté se všichni vrátili do klubovny a umístili zachráněné figurky na nástěnku, kam patří.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2498913
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se