Lampionový průvod družiny Flagro 8.11.2017

Datum vložení: 19.03.2018 Autor: Ála Malivánková

Přejít do fotogalerie Dne 8. 11. 2017 se děti z oddílové družiny mladších jménem Flagro sešly před klubovnou, kde zjistily, že se jim ztratily figurky, které je provázejí oddílovým bodováním od počátku školního roku. Proto, aby je našly, musely podstoupit dobrodružnou cestu.
Na každém stanovišti vždycky hodily kostkou a podle čísla, které jim padlo, dostaly obálku, ve které byl vzkaz, kam mají pokračovat dál. Při prvním hodu se všechny prostřídaly, protože musely hodit číslo šest. Když jim konečně šestka padla, dostaly zprávu, ve které stálo, že další obálku naleznou u cukrárny Pusinka a že do té doby mají mít zhasnuté lampiony, které si s sebou vzaly.
Děti z Flagra tedy došly k cukrárně a začaly hledat. Po nějaké době druhou obálku našly a znova měly hodit kostkou, ale tentokrát pouze jednou. Z obálky si pak vytáhly zprávu s číslem shodující se s číslem, které hodily. Z ní se dozvěděly, že další vzkaz je čeká někde u Královopolského nádraží. Na nádraží potkaly družinu starších dětí Ferax a všichni se tam společně vyfotili.
Flagro se poté dalo do hledání další obálky. Po hodu kostkou si přečetlo zprávu, na které teď nebyl jen popis další cesty, ale bylo tam i napsáno, že si mají všichni konečně rozsvítit své lampiony. Trošku je tu potrápily sirky, ale nakonec každý zazářil. Opodál čekala na děti další zpráva, na které byl úkol, že musí projít každý sám mlčky malým temným podchodem pod kolejištěm. Na jeho konci na sebe všichni počkali a vydali se vpravo malou pěšinou podél Ponávky, až došli k malinkému mostku. Tady byla ukryta další zpráva, kterou bylo obzvlášť těžké najít.
Po dlouhém hledání některé z dětí uspělo. Obálka ale bohužel nešla vytáhnout, protože byla zastrčená hluboko v úzké trubce. Proto doprovod zjišťoval od vedoucí Míši, která trasu se hrou připravovala, kam jít dál. Míša oznámila, že se musí pokračovat širokou ulicí nahoru a že další zpráva čeká na kraji lesíka nad domky. Cestou bylo potřeba znovu zapalovat některé svíčky v lampionech kvůli neopatrnosti některých dětí i nevhodnému materiálu.
Ve zprávě u lesíku stálo, že až se družina ocitne na malém rozcestí, má se dát opět vpravo po uzoulinké cestičce. Po chvíli tak došla až ke stromu, který byl krásně osvícený světélky. Děti pak začaly hledat své figurky, které objevily u veliké oranžové dýně. A byly moc spokojené, že je našly.
Na závěr přišla na řadu společná fotka, zhasnutí lampionů i všech svíček a zpáteční cesta ke klubovně. Byl to velice zábavný lampioňák a dokonce i počasí vyšlo.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2499008
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se