Zahajovací schůzka Tarbíků 11.9.2017

Datum vložení: 04.01.2018 Autor: Petra Břinková Sochová

Přejít do fotogalerie 11. září se v klubovně sešla naše nejmenší družinka Tarbíků. Zahájila tak svůj třetí rok pod křídly oddílu Phoenix. Všude najednou pobíhaly malé copaté holčičky. Tarbíci jsou totiž družina předškolních dětí, teda spíše jenom holčiček. Ale není to tím, že bychom chlapečky nebrali, přihlásilo se však právě 7 dívenek.
Na konci loňského školního roku do oddílu školáků přestoupila Betynka a v Tarbících (jméno je podle zvířete, které skáče jako klokan a divoké je jako myška – přesně jako malé děti) pokračují Anička, Anetka, Emička a Kačenka, přistoupila Neluš, Nelinka a Eliška. Vedoucí skupinky zůstaly stejné Lucka, Petra a Niki, často za námi přijde i Anička.
Letošní činnost motivujeme stejně jako ostatní oddílové družiny do deskových her, kdy každá bude mít svou figurku a bude se s ní pohybovat po plánu celoroční hry. Na schůzkách budeme hrát deskovky „v reálné podobě“. Speciální schůzky jako Mikulášská nebo Karneval strávíme pak společně se staršími dětmi.
Úvodní schůzka se nesla ještě v prázdninovém duchu, vzpomínaly jsme na léto, kreslily zážitky, zahrály jsme osvědčené hry (honička má největší úspěch) a připomněly si pravidla klubovny.
Loni se nám osvědčily netradiční schůzky, které budou i letos – jóga pro děti, bobování, nebo canisterapie. Chtěly bychom přidat i koloběžkovou schůzku a procházku do zážitkové zahrady. Na našich pondělních schůzkách budeme také trénovat základní tábornické dovednosti – uzlování, poznávání zvířat, rostlin a stop, základy zdravovědy a nebát se v přírodě. Ale hlavně! Užívat si pobyt venku, chovat se fér a kamarádsky, protože „My jsme malí Tarbíci, táborníci velicí, příroda je kamarád a tebe mám taky rád.“
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2498971
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se