Vánoční dílny 22.11.2017

Datum vložení: 04.01.2018 Autor: Míša Juránková

Přejít do fotogalerie Už počtvrté v řadě pro nás Zahradnictví Carex v Bystrci připravilo vánoční dílnu. Tentokrát jsme se sem vydali s pořádným předstihem před první adventní nedělí, konkrétně v rámci středečních schůzek 22. 11. 2017.
Jako první do zahradnictví přijela družina Flagro v doprovodu překrásných červánků na obloze. V připraveném skleníku už bylo příjemné teploučko, takže jsme si odložili a poslechli si, co se vlastně bude dít. Po pár úvodních slovech a doporučeném postupu při výrobě jsme se pustili do práce. Prvně jsme všichni začali motáním zeleného chvojí na věnce. Některým to šlo pěkně od ruky, některým jsme trošku pomohli, ale nakonec se všem věnec pěkně zazelenal.
Poté přišly na řadu ozdoby. Těch jsme tu měli letos k dispozici opravdu hodně. Každý si sám namyslel, jak jeho věnec bude vypadat, jaké svíčky, ozdoby a doplňky použije. Po vlastním návrhu si pak děti s dopomocí vedoucích ozdoby postupně připevňovaly buď drátky, nebo tavnou pistolí. Dětská fantazie opravdu nemá hranice, však jste to viděli sami.
Čas se krátil, a tak jsme si bohužel víc ozdob vyrobit nestihli. Rychle jsme si vše sbalili a vyrazili na trolejbus zpátky ke klubovně.
V té době už byla starší družinka Ferax, společně s několika zástupci z Ardoru, na cestě do zahradnictví. Netrvalo dlouho a po letmém úklidu byli na místě. Tady už vysvětlování postupu nebylo potřeba, protože všichni přítomní se dílničky zúčastnili v minulém, či předminulém roce. Lehce jsme si v hlavě oprášili pár triků a tipů a nic nebránilo tomu, abychom se pustili do vyrábění. Tady už se jednalo o opravdu originální kousky. Místo chvojím se omotávalo ozdobnými řetězy, nebo se vyráběla z ozdob zvířátka. Díky prodloužení schůzky se stihly kromě věnců i jiné ozdoby a svícny. To už ale bylo všechno i pro tuto družinu.
Opět vznikly krásné ozdoby a doplňky. Doufáme, že se vám rodičům výzdoba doma líbí a bude se vám na Vánoce čekat příjemněji.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2498924
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se