Kurz práce s motorovou pilou a křovinořezem 22.10.2017

Datum vložení: 04.01.2018 Autor: Petr Pavlík

Přejít do fotogalerie V neděli 22. 10. 2017 zorganizovalo PVC Klubko na Mendelově univerzitě a v ŠLP Křtiny kurz práce s motorovou pilou a křovinořezem. Kurz byl pro všechny, kteří chtějí při činnosti s dětmi, s pilou či křovinořezem pracovat. Z našeho oddílu se ho účastnili Kobra a Petr.
Teoretická část školení začala v ranních hodinách na Lesnické a dřevařské fakultě. Nejprve proběhla přednáška o různých typech motorových pil a po krátké přestávce na kafe a svačinu byla probrána bezpečnost při práci a technika kácení. V dílně, kam se účastníci kurzu poté přesunuli, si vyzkoušeli údržbu jak motorové pily, tak i křovinořezu. Tím skončila teoretická část a následoval oběd v blízké restauraci.
Po obědové pauze mladí vedoucí od různých oddílů naskákali do aut a vyrazili kácet stromy do lesa za Útěchovem. Na místo dojeli po druhé hodině odpolední, ihned se převlékli do pracovního oděvu a rozdělili se do tří skupin. Jedna skupina šla řezat malé stromky křovinořezem a další dvě skupiny kácely již vzrostlé stromy. Kdo měl ozkoušeno, přešel k jiné činnosti. Každý účastník kurzu si pokácel vysoký strom a následně ořezal všechny jeho větve. Posledních pár stromů už stálo blíže silnici, a tak museli vždy dva dobrovolníci v době kácení pozastavit dopravu.
Než se všichni prostřídali, slunce už zapadalo a do Brna se tak všichni vrátili až za tmy. Unavení a upocení, ale bohatší o novou zkušenost.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2498987
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se