Aquapark a ZOO Jihlava 25.11.2017

Datum vložení: 27.11.2017 Autor: Petr Pavlík

Přejít do fotogalerie Výlet do aquaparku jsme se rozhodli uspořádat po pěti letech opět v jihlavském Vodním ráji. A stejně jako před pěti roky jsme se letošní poslední listopadovou sobotu sešli v počtu sedmnácti výletníků. Sraz jsme měli ve čtvrt na devět na nádraží v Králově Poli, odkud jsme se vydali rychlíkem do Jihlavy s přestupem v Havlíčkově Brodě. Na přestup bylo asi jen pět minut, a protože jsme nevěděli, ze které koleje vlak odjíždí, tak byl trochu hektický. Vše jsme ale zavčasu zvládli a usadili se do dalšího regionálního spoje.
Po dvouhodinové cestě vlakem jsme se přesunuli na zastávku trolejbusu. Nakoupili jsme v automatu jízdenky a následně přejeli k jihlavské zoologické zahradě, která byla naším dalším hlavním cílem. Po vstupu do Zoo byly děti na nástupu rozděleny do tří týmů a bylo jim zadáno patnáct otázek, na které měly z informačních tabulek u různých zvířecích výběhů najít odpověď. Pomocí těchto odpovědí jsme měli získat potřebné souřadnice k nalezení místní kešky. Ač jsme se během téměř dvouhodinového rozchodu všichni snažili, správné souřadnice se nám dát dohromady nepodařilo. Zato jsme však viděli spoustu exotických zvířat umístěných v zajímavých expozicích, z pěti kontinentů. Byla tu například africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana. Před odchodem jsme se všichni sešli na dětském hřišti na druhé straně Zoo, kde jsme měli mimo jiné i čas se nasvačit a trochu vyblbnout na tamější skluzavce a lanovce.
Po pauze jsme opustili zoologickou zahradu a vydali jsme se směrem k aquaparku Vodní Ráj. Cestou jsme míjeli letní kino, sportovní areál a přecházeli jsme i historický most U Jánů, na kterém vedl zbytek tramvajových kolejí z první půlky 20. století. Naplánovaný jsme měli i odlov tří kešek, ale že nás tlačil čas, tak se nám podařilo najít pouze jednu.
Pak už jsme se konečně dostali do aquaparku. V něm jsme si užívali různých atrakcí – divoké řeky, masážních trysek, venkovního bazénu, tobogánu, parní sauny a také Kneippova chodníku – malých bazénků, ve kterých byla střídavě napuštěná horká a studená voda. Návštěva nám zabrala opět dvě hodiny a po sprše jsme se, již za tmy, přesunuli pěšky na nádraží Jihlava - město.
Na zpáteční cestě byla znát únava z celého dne na všech účastnících, ale i tak si vedoucí neodpustili krátký testík s otázkami z výletu. Jakmile byla odzkoušena poslední skupinka, už jsme přijížděli do Brna. Na nádraží jsme jako na každé akci na konci nastoupili do kruhu, rozloučili se a spokojeni jsme se rozešli domů.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2498934
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se