Drakiáda 15.10.2017

Datum vložení: 16.10.2017 Autor: Míša Juránková

Přejít do fotogalerie Jako každoročně se s přicházejícím podzimem hlásila o slovo i letošní rodinná drakiáda. Ta tentokrát připadla na neděli 15. 10. 2017. Troufnu si říct, že na jednu z nejkrásnějších podzimních nedělí. Nebe bez mráčku a teploměr vystoupal až k 23°C.
Všichni jsme se sešli přímo na Medláneckém kopci kolem druhé hodiny. Někteří nedočkavci přišli ještě před oficiálním začátkem, a tak se aktivně zapojili do příprav. Když bylo vše nachystané, počkali jsme ještě na pár opozdilců a hned jak vyšlápli kopec k nám, zahájili jsme letošní drakiádu společným nástupem. Tady zaznělo pár důležitých organizačních informací a hurá s draky do výšky!
Ze začátku jsme všichni trošku bojovali. Jak už jsem říkala, bylo opravdu krásně, takže větru bylo bohužel pomálu. Naštěstí alespoň ve vlnách zafoukalo a to všichni draci brali jako vstupenku do výšin. Jakmile se dostali hodně vysoko, už se jim dolů vůbec nechtělo, tak tam prostě zůstali po celou dobu.
Kromě pouštění draků pro nás Lucka připravila ještě malé zpestření. A sice turnaj v kultovní vikingské hře Mölkky o hodnotné ceny. Tato aktivita sklidila veliký úspěch! Viděli jsme, že to tady žilo a rozhodně na to budeme pamatovat při plánování dalšího ročníku.
Po celou dobu nás provokovala nádherná vůně klobásek z grilu. Šéfkuchař Martin nás postupně zásoboval vždy čerstvou várkou několika druhů. Musíme vás moc pochválit! Letos jste se konečně neostýchali a místy se u grilu tvořily dokonce i menší fronty.
Když už mluvím o jídle, nesmím zapomenout zmínit buchty, které jste s sebou přinesli. Letos to byla vážně pecka! Kapacita žaludku mi bohužel nedovolila ochutnat vše, ale to co jsem zvládla, teda stálo za to! Takže paní kuchařky, děkujeme!
Když se přiblížila pátá hodina, všichni jsme se, tak jako na začátku, sešli na nástupu, tentokrát závěrečném. Tady jsme rozdali pamětní listy s konkrétními "maximálníčky" pro každou rodinu, aby věděla, čím naši porotu (Rogi, Míša, Martin) oslovila a zaujala. Pro lepší představu vám uvedu pár příkladů, které se tu objevily. Tak třeba s námi byli "FURT V LUFTU", "DVA DRACI NA VODÍTKU", "UMÍME LÉTAT SE VŠÍM", ale i například "SIROTEK", "ÚRAZ", nebo "TŘICETIMINUTOVÁ NÁVŠTĚVA". Při tomto vyhlašování jsme nezapomněli ani na zveřejnění výsledků turnaje. Jako nejlepší tým ve hře Mölkky zazářila rodina Medků. Druhé místo obsadil tým rodiny Šťastů a na třetím místě skončili Volní. Každá rodina si tak odnesla, jako výhru, jednu menší deskovou hru.
Na úplný závěr jsme si pak rozdali cancátka, což jsou upomínkové obrázky z akce a po společné fotce jsme se pomalu rozloučili.
Úklid a balení proběhlo, dá se říct, v mžiku. Spousta z vás se zapojila a pomohla nám jak s balením, tak i s odnášením věcí dolů pod kopec. Za to vám, ještě jednou, moc děkujeme.
No a to už bylo všechno. Poslední, co ještě zbývá, je potvrdit letošní účastníky. Celkově se na Medlaňáku sešlo 17 rodin, což považujeme za velký úspěch. Další obrovský úspěch si připisujeme v tom, že je to historicky první oddílová akce, které se zúčastnily děti ze čtyř družinek. Od září roku 2017 nám totiž přibyla čtvrtá a v tuhle chvíli se tedy můžeme pyšnit čtyřmi fungujícími družinami. Nejmladší předškoláci „TARBÍCI“, mladší školní věk „FLAGRO“, starší školní věk „FERAX“ a v neposlední řadě naši puberťáci „ARDOR“. Každá družina tu měla své zástupce a my jsme moc rádi, že se vzájemně všichni poznáváme.
Sečteno, podtrženo, letos nás bylo "jen" 65. Proč jen? Protože jsme se snažili překonat loňských neuvěřitelných 68. To, že se nám to nepodařilo, ale nic nemění na faktu, že jsme opět prožili krásné a pozitivní odpoledne s lidmi, kteří mají stejné záliby a jdou hodně podobným směrem. Já osobně ještě jednou děkuji všem, co se této akce zúčastnili. Je to opravdu radost něco takového pořádat.
Tak a teď už to je ale vážně vše. Budu se těšit na výročním pátém ročníku.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2498992
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se