Brigáda na Srbské 14.10.2017

Datum vložení: 14.10.2017 Autor: Rogi

Přejít do fotogalerie Jako poděkování za dlouhodobé poskytování prostor pro oddílové schůzky a skladování všemožného materiálu jsme se rozhodli uspořádat brigádu na zahradě domu na Srbské, v němž se scházíme a máme klubovnu. Pro tuto akci jsme si vybrali opravdu nádherně hřejivé sobotní odpoledne, kdy se teplota vyšplhala nad dvacet stupňů.
Hodinu po poledni se nás v klubovně sešlo šest. Martin se hned chytl sekačky a do konce dne se jí nepustil. Holky – Míša s Vokounem – nejprve shrabaly a napytlovaly spadané ořechové listí a poté se vrhly na drobné zahradnické úpravy. Kluci – Kobra s Petrem – pod ořechy vysbírávali popadané plody proto, aby nám nedělali neplechu v podběhu sekaček. Rogi (a později Vokoun) pak obsluhoval právě druhou menší sekačku, odvážel posekanou trávu, a koordinoval veškerou činnost. Kluci pak dostali na starost ještě pořezání spadaných větví starých stromů u ohniště a náletových dřevin.
Zhruba v polovině práce jsme si dali pauzu s občerstvením. A to bylo luxusní. Vokoun totiž donesla z domu vlastnoručně upečenou buchtu. Celý pekáč! Z křesel zahradního nábytku jsme se zvedli teprve, až jsme všechno snědli.
Nejdéle nám trvalo sekání trávy, ale výsledek byl naprosto úžasný. Zahrada neuvěřitelně prokoukla. A zatímco Martin s Rogim na závěr uklízeli nářadí, ostatní se již odebrali do klubovny a chystali plno věcí na nedělní oddílovou drakiádu. Všichni společně jsme pak stříhali, lepili, laminovali a znovu stříhali cancátka s dráčkem.
Po příjemně stráveném odpoledni jsme se po šesti společně odpracovaných hodinách odebrali domů načerpat síly na další oddílový den.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2499024
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se