Parlament JmKRP 8.10.2017

Datum vložení: 13.10.2017 Autor: Rogi

Zvolení Delegáti pionýrských skupin, Vedoucí PS a další zájemci z Jihomoravské krajské organizace Pionýra se sešli v neděli 8. 10. 2017 na ústředí JmKOP k podzimnímu jednání Krajské rady.
Na prezenci bylo možno přijít již v 9:30, aby vše mohlo začít přesně o půl hodiny později. Nakonec však vše odstartoval předsedající Milan Matyáš až v 10:15. Zástupci PS rovnou volili mandátovou, volební a návrhovou komisi a odsouhlasili si program. Ve zprávě o činnosti Výkonného výboru JmKRP Předseda JmKOP Jan Kačer přiblížil Organizační záležitosti, posuny na poli propagace, pohovořil o akcích, ekonomice a správě majetku. Pár vět pronesl i o likvidacích PS, kontrolní činnosti, personalistice i vzdělávání. Finanční okénko se stavem majetku JmKOP měl na starosti George. Podrobněji o minulých i nadcházejících akcí pohovořila Paša, která jakožto zástupce v Jihomoravské radě dětí a mládeže, osvětlila činnost i právě této zastřešující organizace. Dalším samostatným bodem byla zpráva Kontrolní komise, ve které Hanča rozebrala vnitřní, metodickou i kontrolní činnost. Ze zprávy vyplynulo, že nejvíce práce je nyní s opravami účetních uzávěrek za rok 2016, s čímž má problémy nejen naše skupina, ale jedná se prý dokonce i o celorepublikový problém.
A protože všechny zmíněné body byly probrány velice rychle, mohlo se po krátké pauze přistoupit k volbám Předsedy JmKOP, Ekonoma JmKOP, Výkonného výboru JmKRP i Kontrolní komise JmKOP. Vše proběhlo velice rychle a všichni kandidáti byli zvoleni. Staronovým předsedou se stal opět Jan Kačer, Ekonomen George a Předsedou KK Rumcajs. Do VV dokonce přibyly i nové tváře a počet jeho členů se tak zvýšil na deset.
Po té už mohl následovat výborný oběd a po něm zbývaly na programu jen tři body. Nejprve byly prezentovány průběhy dvou netradičních táborů. První byl zahraniční tábor 10. PTO Severka, který cestoval autobusem po kempech v Chorvatsku a Slovinsku (přednáška byla spíš technického rázu). Druhý byl hvězdicovitý (puťákový) tábor Zeměpisné společnosti PCV v Krušných horách a v Mostecké pánvi a popisoval hlavně jeho průběh a poukazoval na místní zajímavosti. Následovala poslední prezentace ohledně propagace pionýrských skupin a vzhledu a obsahu jejich webových stránek.
Parlament byl ukončen krátkou diskuzí v bodě Různé a po třetí hodině se mohli všichni delegáti odebrat ku domovu.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2498959
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se