Nácvik na PTOB I 29.9.2017

Datum vložení: 01.10.2017 Autor: Rogi

Přejít do fotogalerie Protože se mílovými kroky blíží první soutěž Zelené ligy SPTO v orientačním běhu a my se na ni chceme poctivě připravit, zorganizovali jsme hned následující den po výletě o zářijovém státním svátku první trénink. O půl čtvrté jsme se vydali od klubovny na Mojmírovo náměstí a odtud jsme se autobusem s jedenácti dětmi dopravili k cvičnému prostoru se stacionárními kontrolami nedaleko Soběšic.
Poměrně hodně času jsme strávili u informační tabule s mapou prostoru a vysvětlovali jsme dětem, co to vlastně orientační běh je, jak se čte mapa a některým mladším také, jak se pracuje s buzolou.
Po základní instruktáži ti starší vyrazili po dvojicích na první kontrolu. Mladší pak dostali k ruce každý jednoho vedoucího, který na ně dával pozor a pomáhal jim s orientací. Zajímavé bylo, že dříve k dílčímu cíli dorazili všichni mladší a teprve potom ti starší. Podobné to bylo i na dalším stanovišti. Jen zde se těch starších musíme zastat, protože mezitím si byli označit v mapě jedno políčko navíc.
A na více už mnoho času nezbylo, a tak jsme se museli vypravit zpět na autobus. Ale nemusíme zoufat, další šance nacvičit něco málo před samotným závodem budeme mít ještě příští středu v rámci oddílových schůzek.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2498960
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se