27. Erbovní slavnosti 16.9.2017

Datum vložení: 17.09.2017 Autor: Lucie Drkalová

Přejít do fotogalerie Naše účast na Erbovních slavnostech v Králově Poli by se již mohla prohlásit za tradici. A protože je pěkné se tradic držet, tak i letos jsme se rozhodli prezentovat naši činnost na této kulturní akci. Co bylo ale od začátku nepěkné, byl pohled z okna – zima, déšť, šedá zamračená obloha. Ta touha vrátit se zpět do vyhřáté postele byla o této zářijové sobotě velká, ale smysl pro povinnost zvítězil, takže jsme se v osm ráno potkali já, Roman, Peťa, Alfy, Vokoun a Sára u klubovny, abychom nabalili párty stan a rekvizity. V parku na Slovaňáku jsme sice dostali k dispozici mnohem menší prostor, než o jaký jsme žádali, ale vzhledem k vytrvalému dešti jsme se zaměřili na jediný cíl – postavit co nejrychleji stan a ukořistit nějaké suché stoly a židle. Za necelé dvě hodiny od srazu jsme si v perfektně nachystaném stanu mohli sednout se zaslouženou kávou. Náš tým doplnili ještě Marek a později i Majda s Bětkou.
Letos mohly děti absolvovat čtyři disciplíny – stavění z kostek, razítkovanou, souhvězdí a skládání perníčků, za jejichž splnění dostaly upomínkové předměty s logem Pionýra a omalovánky s motivy Králova Pole od radnice městské části.
Návštěvnost byla dopoledne velmi malá, a tak jsme uvítali malé zpestření v podobě malování na obličej. Poskytli jsme totiž azyl jedné malířce, která nás na oplátku namalovala. Odpoledne už byla návštěvnost mnohem lepší a ceny pomalu ubývaly. Největší zájem byl o různobarevná pera.
Během dne nás přišlo pozdravit spoustu oddílových i skupinových členů a kamarádů, takže byl náš stan často plný. A kolemjdoucí rodiče, kteří vždy donesli nějakou dobrotu, byli vítáni zvlášť vřele. Vrcholem byl košíček, se kterým byla z domu vyslána Bětka. Vybalila z něj deky, pití, kelímky a precizně zabalené obědy.
Letošní, 27. Erbovní slavnosti, byly skvělé díky velkému zapojení našich starších oddílových dětí, které byly schopny stánek téměř samy obsloužit – Klárka odpovídala na dotazy ohledně oddílu a lákala kolemjdoucí, Majda s Bětkou rozdávaly odměny, Marek se staral o kostky, Sára o razítka, Ála o souhvězdí. Na Peťu s Luckou zbyl jen perníček. Pohled na ně, na naši oddílovou budoucnost, stál za to! Díky moc všem, včetně Karla s Kubou, kteří nám pomohli s balením. Takže za rok se těšíme zase na shledanou!
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2498941
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se